Mäntyharjun Virkistyksen Silja Line-seurakilpailu 19.7.

Sateinen keli ei säikäytä nuoria yleisurheilun harrastajia. Mäntyharjun Virkistyksen Silja Line -seurakisoihin 19.7. otti osaa liki 100 nuorta ja vähän vanhempaakin urheilijaa.
T3 40 m (ei ajanottoa): Maija Översti, Aino Palhomaa, Luna Laakkonen.
P3 40 m (ei ajanottoa): Vilho Rautio, Nuutti Pekkanen, Luka Laakkonen, Elias Lankinen.
T5 40 m: 1) Netta Pekkanen 10,20, 2) Tessa Mynttinen 10,70, 3) Vilma Karhula 12,00, 4) Palina Malova MäVi 13,80, 5) Rianna Lantiainen MäVi 15,10.
T5 pituus: 1) Netta Pekkanen 1,94, 2) Palina Malova MäVi 0,90.
T5 keihäs: Tessa Mynttinen 2,86.
P5 40 m: 1) Emil Paasonen 9,20, 2) Aake Toivonen KeskiUYU 9,50, 3) Veeti Andersson 9,70, 4) Juho Pylvänäinen VirtU 10,00, 5) Edward Baxter 10,50, 6) Joonas Kiviranta MäVi 11,10, 7) Lenni Andersson 11,60, 8) Atte Lustig MäVi 11,90, 9) Daniel Patrikainen MäVi 12,00, 10) Aleksi Karppi MäVi 14,10.
P5 pituus: 1) Veeti Andersson 1,90, 2) Joonas Kiviranta MäVi 1,45, 3) Lenni Andersson 1,24, 4) Juho Pylvänäinen VirtU 1,23, 5) Daniel Patrikainen MäVi 1,12, 6) Atte Lustig MäVi 1,03.
P5 keihäs: 1) Edward Baxter Vantaa 3,27, 2) Luka Laakkonen MäVi 1,93.
P7 60 m: 1) Eeli Kurppa MäVi 11,30, 2) Jeremias Palhomaa HirvensU 11,90, 3) Renne Lantiainen MäVi 12,30, 4) William Baxter Vantaa 13,00, 5) Konsta Partonen 13,10, 6) Ville Markkula MäVi 13,50.
P7 200 m: 1) Jeremias Palhomaa HirvensU 46,60, 2) William Baxter Vantaa 47,20, 3) Elias Kiviranta MäVi 53,30.
P7 pituus: 1) Jeremias Palhomaa HirvensU 2,43, 2) Renne Lantiainen MäVi 2,36, 3) Elias Kiviranta MäVi 2,06, 4) Konsta Partonen 1,93, 5) Lenni Kurppa MäVi 1,48.
P7 keihäs: 1) Ville Markkula MäVi 8,01, 2) William Baxter Vantaa 5,59.
T7 60 m: 1) Else Toivonen KeskiUYU 12,40, 2) Maisa Savolainen MäVi 12,70, 3) Peppi Pylkkänen LeppävLe 13,00, 4) Alina Niemelä MäVi 13,10, 5) Eerika Kihlström MäVi 13,20, 6) Julia Malova MäVi 13,50, 7) Enni Lopperi MäVi 13,60, 8) Jekaterina Malova MäVi 17,40.
T7 200 m: 1) Else Toivonen KeskiUYU 44,20, 2) Peppi Pylkkänen LeppävLe 47,00, 3) Alina Niemelä MäVi 52,00.
T7 pituus: 1) Enni Lopperi MäVi 2,37, 2) Maisa Savolainen MäVi 2,29, 3) Else Toivonen KeskiUYU 2,14, 4) Alina Niemelä MäVi 2,04, 5) Julia Malova MäVi 1,99, 6) Aamu Termonen MäVi 1,84, 7) Jekaterina Malova MäVi 1,62.
T7 keihäs: Peppi Pylkkänen LeppävLe 3,46.
P9 60 m: 1) Tino Kurppa MäVi 10,80, 1) Noel Kangasperko 10,80, 3) Lenni-Jussi Ripatti PePo 11,10, 4) Tino Kajander MäVi 11,40, 5) Roni Kihlström MäVi 11,50, 6) Veeti Rautio MäVi 11,70, 7) Kasperi Pylkkänen LeppävLe 11,90.
P9 200 m: 1) Tino Kurppa MäVi 40,80, 2) Lenni-Jussi Ripatti PePo 41,20, 3) Kasperi Pylkkänen LeppävLe 42,40, 4) Tino Kajander MäVi 42,90, 5) Elias Andersson 43,30, 6) Veeti Rautio MäVi 44,50.
P9 pituus: Lenni-Jussi Ripatti PePo 2,94.
P9 keihäs: 1) Elias Andersson 9,54, 2) Tino Kajander MäVi 9,07, 3) Roni Kihlström MäVi 8,82, 4) Veeti Rautio MäVi 7,51, 5) Kasperi Pylkkänen LeppävLe 6,14.
T9 60 m: 1) Aino Termonen MäVi 10,30, 2) Iris Turunen Kerava 10,80, 3) Maria Malova MäVi 10,90, 4) Inka Paakkunainen MäVi 11,20, 5) Julia Pylvänäinen VirtU 11,50, 6) Aamu Palhomaa HirvensU 11,70, 7) Kerttu Tuovinen MäVi 11,80, 7) Venla Komppa MäVi 11,80, 9) Unna Männistö MäVi 12,00, 10) Anna Kähkönen MäVi 12,30.
T9 200 m: 1) Aino Termonen MäVi 37,20, 2) Maria Malova MäVi 40,30, 3) Aamu Palhomaa HirvensU 41,80, 4) Kerttu Tuovinen MäVi 42,20.
T9 pituus: 1) Aino Termonen MäVi 3,20, 2) Inka Paakkunainen MäVi 3,03, 3) Maria Malova MäntyhVi 2,94, 4) Kerttu Tuovinen MäVi 2,72, 5) Julia Pylvänäinen VirtU 2,63, 6) Aamu Palhomaa HirvensU 2,54, 7) Unna Männistö MäVi 2,46, 8) Venla Komppa MäVi 2,35, 9) Anna Kähkönen MäVi 2,25.
T11 60 m: 1) Roosa Matilainen MäVi 9,40, 2) Heidi Paasonen MäVi 9,50, 3) Viivi Ripatti PePo 9,90, 4) Mette Partonen MäVi 10,10, 5) Aada Komppa MäVi 11,10, 6) Elsi Turunen Kerava 12,00.
T11 200 m: 1) Heidi Paasonen MäVi 32,80, 2) Sara Suomi EspTa 35,70, 3) Aada Komppa MäVi 42,90.
T11 pituus: 1) Roosa Matilainen MäntyhVi 3,93, 2) Heidi Paasonen MäVi 3,92, 3) Aada Komppa MäVi 2,79.
T11 keihäs: Sara Suomi EspTa 9,84.
T11 100 m kävely: Sara Suomi EspTa 27,20.
P11 60 m: 1) Aatu Nikkinen MäVi 9,50, 2) Leo Heimonen MikkKV 9,80, 3) Martti Pesonen MäVi 10,20, 4) Aleksei Malov MäVi 10,40, 5) Emil Kähkönen MäVi 10,80, 6) Valtteri Tuovinen MäVi 11,00.
P11 200 m: 1) Aleksei Malov MäVi 34,70, 2) Martti Pesonen MäVi 35,10, 3) Valtteri Tuovinen MäVi 41,10.
P11 pituus: 1) Aatu Nikkinen MäVi 3,87, 2) Leo Heimonen MikkKV 3,70, 3) Aleksei Malov MäVi 3,47, 4) Valtteri Tuovinen MäVi 3,33, 5) Martti Pesonen MäVi 3,15, 6) Emil Kähkönen MäVi 3,13.
P11 keihäs: Paavo Viik MäVi 14,27.
T13 100 m: 1) Sanni Savolainen MäVi 14,20, 2) Saana Uotinen MäVi 14,30, 3) Hilla Neuvonen EspTa 15,80.
T13 400 m: 1) Annika Kuhanen MäVi 1.19,00, 2) Hilla Neuvonen EspTa 1.24,10.
T13 pituus: 1) Sanni Savolainen MäVi 4,22, 2) Saana Uotinen MäVi 4,10, 3) Annika Kuhanen MäVi 3,59, 4) Irene Ahola MäVi 3,50, 5) Hilda Lindfors Espoo 2,21.
T13 keihäs: 1) Hilla Neuvonen EspTa 12,83.
T13 100 m kävely: Hilda Lindfors Espoo 32,90.
P13 100 m: 1) Jussi Pylvänäinen VirtU 13,50, 2) Topi Taskinen MikkKV 14,40, 3) Vili Nikkinen MäVi 15,60, 4) Aapo Tuovinen MäVi 16,40.
P13 400 m: 1) Jussi Pylvänäinen VirtU 1.12,00, 2) Atte Kuhanen MäVi 1.21,10, 3) Aapo Tuovinen MäVi 1.27,60.
P13 pituus: 1) Topi Taskinen MikkKV 4,28, 2) Jussi Pylvänäinen VirtU 3,89, 3) Vili Nikkinen MäVi 3,79, 4) Aapo Tuovinen MäVi 3,36.
P13 keihäs: 1) Lauri Hämäläinen MäVi 19,62, 2) Atte Kuhanen MäVi 17,56.
T15 100 m: 1) Elsa Pasonen PePo 14,20, 2) Heta Neuvonen EspTa 15,00, 3) Emma Suomi MäVi 15,20, 4) Nea Hyyryläinen MäVi 16,00.
T15 400 m: 1) Anni Sievänen MäVi 1.12,40, 2) Heta Neuvonen EspTa 1.14,60, 3) Nea Hyyryläinen MäVi 1.29,30.
T15 pituus: Heta Neuvonen EspTa 3,73.
T15 keihäs: Anni Sievänen MäVi 16,17.
T15 100 m kävely: 1) Anni Sievänen MäVi 27,00, 2) Nea Hyyryläinen MäVi 31,30.
P15 100 m: Onni Paasonen MäVi 15,50.
P15 400 m: Lauri Tuovinen MäVi 1.12,00.
P15 pituus: Lauri Tuovinen MäVi 3,71.
P15 keihäs: 1) Joonas Pulkkinen RistU 45,41, 2) Onni Paasonen MäVi 20,28.
P15 100 m kävely: Onni Paasonen MäntyhVi 32,50.
N17 100 m: Taru Haimi ValkKa 15,40.
N17 400 m: Taru Haimi ValkKa 1.23,00.
N17 keihäs: Taru Haimi ValkKa 25,59.
N 100 m: Nella Toivonen 18,00.
N kuula: Anne-Maria Lustig MäVi 5,64.
M 100 m: 1) Juhani Toivonen 14,00, 2) Isto Paasonen MäVi 14,30.
M 1000 m: 1) Juhani Toivonen 3.36,00, 2) Isto Paasonen MäVi 3.46,00.
M kuula: 1) Juhani Toivonen 9,39, 2) Joonas Pulkkinen RistU 9,23.
M keihäs: 1) Jani Lantiainen 41,91, 2) Jari Lantiainen 40,40, 3) Jaakko Romppanen 14,29.

Viikon kysymys

Kiinnostavatko seurakuntavaalit?

Näytä tulokset

Loading ... Loading ...