Pitäjänuutiset

Pitäjänuutiset on Mäntyharjun ja Pertunmaan paikallislehti. Lehti perustettiin vuonna 1956.
Pitäjänuutisia julkaisee ESV-Paikallismediat Oy, joka on osa Länsi-Savo -konsernia.

Aukioloajat
Lehden toimisto ja toimitus ovat avoinna ma – to kello 9–14. Käyntiosoite on Pentinpolku 1, Mäntyharju.
Asiakaspalvelu puhelimitse (puh. 015 – 350 3518) palvelee arkisin kello 8 – 16.

Toimitus
Päätoimittaja Lasse Laitinen puh. 0440 350 166
Toimittaja Henry Parta puh. 0440 350 514 (vuorotteluvapaalla)
Toimittaja Kaisa Parta puh. 0440 350 518
Toimittaja Saana Huhtala puh. 0440 350 337
toimitus@pitajanuutiset.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit: etunimi.sukunimi@pitajanuutiset.fi

Tilaukset
Puh. 015 – 350 3518
tilaukset@pitajanuutiset.fi

Mediamyynti
Kaisa Heiskanen puh. 044 035 0517, kaisa.heiskanen@esv-paikallismediat.fi
Jaana Ojamies puh. 015 – 350 3516,  ilmoitukset@pitajanuutiset.fi

ESV-Paikallismediat Oy: Merja Luhtanen, myyntipäällikkö
Puh: 040 746 4334, merja.luhtanen@esv-paikallismediat.fi

Asiakaspalvelu ja ilmoitusvalmistus
Jaana Ojamies puh. 015 – 350 3516
ilmoitukset@pitajanuutiset.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit: etunimi.sukunimi@pitajanuutiset.fi

ESV-Paikallismediat Oy: Pirjo Haajanen, yhteyspäällikkö
puh. 0440 350 256, pirjo.haajanen@esv-paikallismediat.fi


Hallinto
ESV-Paikallismediat Oy: toimitusjohtaja Kaija Huuhtanen
puh. 0400 751 244, kaija.huuhtanen@esv-paikallismediat.fi

Jakelureklamaatiot
0200 220 20 (pvm/mpm) ma-pe 6.00-16.00 ja la-su 8.30-12.00.
Pertunmaa ja Kuortti varhaisjakelu
Esa-jakelut (03) 7575 285  ma-pe klo 6.30-10.00


ESV-Paikallismediat Oy

ESV-Paikallismediat Oy on osa Länsi-Savo -konsernia ja se julkaisee konsernin kerran viikossa torstaisin ilmestyviä paikallislehtiä.
Lataa pdf tästä

Joutseno-lehti (2 965)
Juvan Lehti (4 047)
Kaakonkulma; Virolahti, Miehikkälä, Ylämaa (4 496)
Kangasniemen Kunnallislehti (4 224)
Keskilaakso; Inkeroinen, Myllykoski, Anjala, Sippolan seutu (4 651)
Luumäen Lehti (3 502)
Länsi-Saimaan Sanomat; Savitaipale, Lemi, Taipalsaari ja Suomenniemi (4 377)
Pitäjänuutiset; Mäntyharju, Pertunmaa (5 132)
Puruvesi; Enonkoski, Kerimäki, Kesälahti, Punkaharju ja Savonranta (6 037)

LT2013

Viikon kysymys

Sorry, there are no polls available at the moment.