Pitäjänuutiset

Pitäjänuutiset on Mäntyharjun ja Pertunmaan paikallislehti. Lehti perustettiin vuonna 1956.
Pitäjänuutisia julkaisee ESV-Paikallismediat Oy, joka on osa Keskisuomalainen -konsernia.

Aukioloajat
Lehden toimisto ja toimitus ovat avoinna ma – to kello 9–14. Käyntiosoite on Pentinpolku 1, Mäntyharju.
Asiakaspalvelu puhelimitse (puh. 015 – 350 3518) palvelee arkisin kello 8 – 16.

Tilaukset ja ilmoitukset
puh. 015 – 350 3518
ilmoitukset@pitajanuutiset.fi 
tilaukset@pitajanuutiset.fi

Mediamyynti
Jaana Ojamies puh. 044 0350 511,  ilmoitukset@pitajanuutiset.fi
Kaisa Heiskanen puh. 044 035 0517, kaisa.heiskanen@esv-paikallismediat.fi

Toimitus
Päätoimittaja Lasse Laitinen puh. 0440 350 166
Toimittaja Henry Parta puh. 0440 350 514
Toimittaja Saana Huhtala puh. 0440 350 337
Toimittaja Kaisa Parta (opintovapaalla)
toimitus@pitajanuutiset.fi

Henkilökohtaiset sähköpostit: etunimi.sukunimi@pitajanuutiset.fi

 

ESV-Paikallismediat Oy: Merja Luhtanen, myyntipäällikkö
Puh: 040 746 4334, merja.luhtanen@esv-paikallismediat.fi

ESV-Paikallismediat Oy: Pirjo Haajanen, yhteyspäällikkö
puh. 0440 350 256, pirjo.haajanen@esv-paikallismediat.fi


Hallinto
ESV-Paikallismediat Oy: toimitusjohtaja Kaija Huuhtanen
puh. 0400 751 244, kaija.huuhtanen@esv-paikallismediat.fi

Jakelureklamaatiot
0200 220 20 (pvm/mpm) ma-pe 6.00-16.00 ja la-su 8.30-12.00.
Pertunmaa ja Kuortti varhaisjakelu
Esa-jakelut (03) 7575 285  ma-pe klo 6.30-10.00


ESV-Paikallismediat Oy

ESV-Paikallismediat Oy on osa Keskisuomalainen -konsernia ja se julkaisee konsernin kerran viikossa torstaisin ilmestyviä paikallislehtiä.
Lataa pdf tästä

Joutseno-lehti (2 965)
Juvan Lehti (4 047)
Kaakonkulma; Virolahti, Miehikkälä, Ylämaa (4 496)
Kangasniemen Kunnallislehti (4 224)
Keskilaakso; Inkeroinen, Myllykoski, Anjala, Sippolan seutu (4 651)
Luumäen Lehti (3 502)
Länsi-Saimaan Sanomat; Savitaipale, Lemi, Taipalsaari ja Suomenniemi (4 377)
Pitäjänuutiset; Mäntyharju, Pertunmaa (5 132)
Puruvesi; Enonkoski, Kerimäki, Kesälahti, Punkaharju ja Savonranta (6 037)

LT2013

Viikon kysymys

Sorry, there are no polls available at the moment.